Dobry blog z intrygującymi treściami. Tylko u nas rzadkie tematy.

Piękny a także nowoczesny Kraków

0
Posted in Bez kategorii By admin

Jednym spośród globalnych wyzwań w lwiej części polskich miast jest komunikacja. Nasze miasta nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości pojazdów na krajowych ulicach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji jakie musi podjąć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość gospodarki miasta.

Na tle pozostałych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Z ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Prezydent Krakowa
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.