Dobry blog z intrygującymi treściami. Tylko u nas rzadkie tematy.

opona do roweru duro

0
Posted in inne By admin

Motocykliści lub kierowcy różnorodnego typu aut bezbłędnie zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać upajać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go porządnie przygotować. Sporo osób jednak nie stosuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opona do roweru duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, wskutek tego lista prac, jakie musimy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go słusznie naciągnąć. W dodatku należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek należałoby uczynić detale oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby również rower dokładnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w trakcie całego sezonu.